Renault R 19 1.8i

1,400EUR

Renault R 19 1.8i, половен автомобил, седан

200,000 km
1994 година
1,800 cm/3
75 hp
ТНГ/бензин
мануелен менувач
4/5 врати
сина, металик
можност за замена


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:Светла за магла, Аларм / Имобилајзер, Централно заклучување
Комфор:Серво волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок, Тонирани стакла, Сончев кров
Други:Алуминиумски бандажи, Тјунинг

Дополнителна информација

RENAULT 19 SPORT 1.8 78KS sina metalik ---> Od oprema ima: Aluminiumski bandazi 14-ki so novi gumi; A-testiran plin; Podesuvanje na svetla po visina i maglenki; Radio so CD-kenwood so 6 zvucnici; Elektrika na predni prozori i retrovizori; Elektricen soncev krov; Podesuvanje na volan po visina; Podesuvanje na sedista po visina; Sistem za kodirano palenje ( ne e kodirana mozhe da se napravi toa bez nikakov problem ). Avtomobilot e napraven sportski fabricki, so zaden spoljer - STOP svetlo na nego i sportski auspuh. Avtomobilot e eden od poubavite RENAULT 19 vo MKD. Dojdete i uverete se. Moze zamena za golf 4,bmw 320d;330d, passat, opel vectra, renault laguna ( caravan , ) bora so moja doplata i zamena. Pishete na e-mail ili javete se seedno ke se dogovorime. Cenata e posledna. REGISTRIRANA DO DEKEMVRI 2013 GODINA!!!

Контакт

Renault R 19 1.8i во Охрид
Локација: Охрид

Приватно лице
Телефон: 077 / 906 431

Испрати e-mail

Renault R 19 1.4 Energyпо договор

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...