Alfa Romeo Alfa 166 2.4jtd

2,500EUR

Alfa Romeo Alfa 166 2.4jtd, половен автомобил, лимузина

250,000 km
2000 година
2,400 cm/3
150 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
црна, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Xenon светла, Светла за магла, Воздушни перничиња, Сензор за дожд, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Кожен салон, Ел. нагодување на седишта, Греење на седишта, Серво волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Систем за навигација, Тонирани стакла
Други:Темпомат, Алуминиумски бандажи, Патен компјутер, Климатизирана остава

Дополнителна информација

gumi letni zimski komplet so aluminski bandazi i slot vo samata kola za karticka za mobilen fabricki vgraden i vebasto greenje koza komplet vnatre.

Контакт

Alfa Romeo Alfa 166 2.4jtd во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 071 / 339 279

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...