Alfa Romeo Alfa 166 Twin spark

160,000денари

Alfa Romeo Alfa 166 Twin spark, половен автомобил, лимузина

182,000 km
2000 година
1,970 cm/3
114 hp
бензин
мануелен менувач
4/5 врати
црна, металик
можност за замена


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, Светла за магла, Воздушни перничиња, Сензор за дожд, Централно заклучување
Комфор:Автоматски клима уред, Ел. нагодување на седишта, Греење на седишта, Серво волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD, Систем за навигација
Други:Алуминиумски бандажи, Патен компјутер

Дополнителна информација

Максимално сочувана Alfa Romeo Twin Spark 166 регистрирана до мај 2014 година, штотуку направен сервис, сменето масло Selenia оригинал за Алфа, сменети филтри за масло, за воздух и за гориво Од опрема има: *Климатроник *Серво волан *Подесување на волан *Фабричка навигација со LCD монитор + Trip за се, потрошувачка итн... *Фабричко радио *Електрика на сите прозори *Електрика на ретровизори *Сензор за дожд *ABS *Централна брава *Грејачи на седишта *Електрично подесување на седишта *Алуминиумски бандаши (оригинал Alfa) + резервна гума со алуминиумски бандаш *Магленки *Airbag x 8 *Систем за пролизгување *Противпожарен апарат и уште многу друга опрема

Контакт

Alfa Romeo Alfa 166 Twin spark во Македонски Брод
Локација: Македонски Брод

Приватно лице
Телефон: 071 / 254 203

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...