Volkswagen Touran TDI 1.9

4,500EUR

Volkswagen Touran TDI 1.9, половен автомобил, комби / караван

375,000 km
2006 година
1,900 cm/3
105 hp
дизел
автоматски менувач
4/5 врати
жолта


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, Светла за магла, Воздушни перничиња, Аларм / Имобилајзер, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Кожен салон, Ел. нагодување на седишта, Греење на седишта, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD, Систем за навигација, Сончев кров
Други:Патен компјутер, Кровни носачи, Трет ред на седишта

Дополнителна информација

Се продава VW Touran 1.9 со баја на слонова коска на странски таблици со 7 седишта во црна кожа на колата и се сменети многу делови и е во добра состојба .. го продавам бидејќи не ми е потребен повеќе голем Автомобил .. Цената не е ФИКСНА за повеке информации на Email : kocev_2011@live.com

Контакт

Volkswagen Touran TDI 1.9 во Штип
Локација: Штип

Приватно лице
Телефон: 070 / 859 586

Овој корисник не може да го контактирате по e-mail.

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...