Ford Escort 1.8D

по договор

Ford Escort 1.8D, половен автомобил, седан

82,000 km
1996 година
1,800 cm/3
60 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
сина


Дополнителна информација

прв сопственик, гаражирана, редовно сервисирана, поминати 82000км, регистрирана до јули 2014г. Колата е во одлична состојба.

Контакт

Ford Escort 1.8D во Виница
Локација: Виница

Приватно лице
Телефон: 071 / 331 966

Испрати e-mail

Ford Escort 1.8dпо договор
Ford Escort 1.6 16vпо договор

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...