Mercedes-Benz E 220 d

3,400EUR

Mercedes-Benz E 220 d, половен автомобил, лимузина

145,000 km
1996 година
2,200 cm/3
90 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
зелена, металик
можност за замена


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Светла за магла, Воздушни перничиња, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Серво волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок, Тонирани стакла
Други:Сервисна книшка, Кука за влечење

Дополнителна информација

mercedes e 220 reg do oktomvri 2014god so realni 145 iljadi dokumenti od mercedes servis studgart servisna kniska tuw 2009 na ger ime so 115 000 sega e na 145 000 bez maana

Контакт

Mercedes-Benz E 220 d во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 076 / 975 777

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...