Ford Escort 16v 85kw 1.8

по договор

Ford Escort 16v 85kw 1.8, половен автомобил, комби / караван

160,000 km
1996 година
1,800 cm/3
85 hp
бензин
мануелен менувач
4/5 врати
сива
можност за замена


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Светла за магла, LED светла, Воздушни перничиња, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Серво волан, Електрика на стакла, Радио / CD

Дополнителна информација

kolata ima edna maaana vergla a ne pali ama na gurnuvanje pali problemot e mal registrirana do 05.01.2015

Контакт

Ford Escort 16v 85kw 1.8 во Делчево
Локација: Делчево

Приватно лице
Телефон: 071 / 909 630

Испрати e-mail

Ford Escort 1.8dпо договор
Ford Escort 1.6 16vпо договор

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...