Opel Corsa 1.6

1,400EUR

Opel Corsa 1.6, половен автомобил, седан

200,000 km
1994 година
1,600 cm/3
110 hp
бензин
мануелен менувач
2/3 врати
црна
можност за замена


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, Воздушни перничиња, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Кожен салон, Команди на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Тонирани стакла, Сончев кров
Други:Алуминиумски бандажи, Тјунинг

Дополнителна информација

opel corsa 1.6 110 ks mozna e zamena pomoznost za dizel

Контакт

Opel Corsa 1.6 во Прилеп
Локација: Прилеп

Приватно лице
Телефон: 077 / 558 191

Испрати e-mail

Opel Corsa 1.4iпо договор

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...