Fiat Grande Punto 1.9 Multijet

по договор

Fiat Grande Punto 1.9 Multijet, половен автомобил, хечбек

92,000 km
2007 година
1,910 cm/3
120 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
сива, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Светла за магла, Воздушни перничиња, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Ел. нагодување на седишта, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок, Тонирани стакла
Други:Темпомат, Алуминиумски бандажи, Патен компјутер

Дополнителна информација

Произведено 11/2006,прва регистрација 2007. 6 брзини,редовно сервисирано (каиши со затегачи, водна пумпа, масло оригинал Selenia за 20.000 км со сите филтри), нови гуми, нов акумулатор , регистрирано до 05.08.2015 со зелен картон. Едноставно пали вози. Многу мала потрошувачка на отворено 4-4,5 лит/100 во град 6-7 лит/100.

Контакт

Fiat Grande Punto 1.9 Multijet во Прилеп
Локација: Прилеп

Приватно лице
Телефон: 070 / 303 805

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...