Ford Focus 1.8 TDDI

1,650EUR

Ford Focus 1.8 TDDI, половен автомобил, хечбек

167,254 km
1999 година
1,800 cm/3
90 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
сива, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, Светла за магла, Воздушни перничиња, Аларм / Имобилајзер, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Радио / CD
Други:Сервисна книшка

Дополнителна информација

Нов увоз од Италија, совршени техничка состојба и мотор, исклучително економичен 5/100, ефтин за одржување, сервисни документи, без надворешни забелешки. Возилото се наоѓа во Бугарија, град Перник. Телефон на врска: 00359/899 835 113, e-mail: monauto@abv.bg

Контакт

Ford Focus 1.8 TDDI во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...