Mercedes-Benz E 220

2,500EUR

Mercedes-Benz E 220 , половен автомобил, седан

420,000 km
1997 година
2,200 cm/3
55 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
црна


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, Воздушни перничиња, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Електрика на стакла, Радио / CD, Тонирани стакла
Други:Алуминиумски бандажи

Дополнителна информација

Prodavam Mercedes E220D vo dobra sosotojba,registriran so zelen karton.

Контакт

Mercedes-Benz E 220 во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 072 / 222 086

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...