Alfa Romeo Alfa 147 1.9 JTD

3,800EUR

Alfa Romeo Alfa 147 1.9 JTD, половен автомобил, седан

157,000 km
2006 година
1,900 cm/3
115 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
сива


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Xenon светла, Светла за магла, Воздушни перничиња, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Серво волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD
Други:Темпомат, Алуминиумски бандажи

Дополнителна информација

ITNO!!! Prodavam Alfa Romeo 147 1.9 JTD Godina na proizvodstvo 2006 Registrirana do 16.12.2016 Izminati kilometri 160000 km, napraven kompleten servis na 157000 km.Kompletno sredena prednica,smeneti stabilizatori,balanstangla,Smenneti Novi diskovi i kvalitetni plocki napred i pozadi. Od oprema poseduva : servo volan, vozdusni pernicinja napred i pozadi, bord komljuter, ASR sistem, ABS, elektrika na prozori, elektrika na retroviozri, halogenki napred i nazad, aluminski bandazi, podesuvanje na volan po visina, CD PLAYER, klima, centralno zaklucuvanje so dva originalni kluca. Kolata e vo odlicna sostojba bez niedna mana.Pali vozi. CENA;3800 Evra FIKSNO.

Контакт

Alfa Romeo Alfa 147 1.9 JTD во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 070 / 378 902

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Шајло е копија на мама и татоШајло е копија на мама и татоАнџелина Џоли имала специјална придружба за премиерата...
Топ 3 сексуални фантазии на партнеритеТоп 3 сексуални фантазии на партнеритеМонотонијата во љубовниот живот ја брише фантазијата...
Најчеста причина за расправија во домотНајчеста причина за расправија во домотСешто може да не извади од памет кога сме во врска или во брак...
Колку долго треба да стоиме исправени вакаКолку долго треба да стоиме исправени вакаОваа вежба се вика „планк“ или „штица“, со исправено...
Ретро ресите од 60-те се вратија во модаРетро ресите од 60-те се вратија во модаБисерите беа исклучително популарни како модни детали...