Ford Escort

1,100EUR

Ford Escort , половен автомобил, комби / караван

180,000 km
1994 година
500 cm/3
190 hp
ТНГ/бензин
мануелен менувач
4/5 врати
зелена
можност за замена


Дополнителна информација

Колата е бензин и плин со компјутер боцата се наоѓа во резервната гума Мозе и замена

Контакт

Ford Escort во Струмица
Локација: Струмица

Приватно лице
Телефон: 076 / 405 766

Овој корисник не може да го контактирате по e-mail.

Ford Escort 16v 85kw 1.8по договор

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...