Opel Tigra 1.4i

по договор

Opel Tigra 1.4i, половен автомобил, кабриолет

140,000 km
2005 година
1,400 cm/3
66 hp
бензин
мануелен менувач
2/3 врати
сина, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Xenon светла, Светла за магла, Воздушни перничиња, Сензор за дожд, Централно заклучување, Редуктор, Bluetooth
Комфор:Клима уред, Кожен салон, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Паркинг сензори, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок, Тонирани стакла
Други:Алуминиумски бандажи, Патен компјутер, Сервисна книшка

Дополнителна информација

Prodavam OPEL TIGRA KABRIOLET 2005 godina, motor 1400 kubika. Redovno e servisiran vo OLYMPIA MOTORS. Napraven e redoven servis pred 1000 km. Realna kilometraza. Zamena za BMW 1 ili za nekoja ponova kola so moja doplata.

Контакт

Opel Tigra 1.4i во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 078 / 345 070

Испрати e-mail

Opel Tigra 1.6по договор
Opel Tigra 1.6iпо договор

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...