Opel Corsa 1.2

2,350EUR

Opel Corsa 1.2, половен автомобил, хечбек

127,000 km
2001 година
1,200 cm/3
75 hp
ТНГ/бензин
мануелен менувач
2/3 врати
бела


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Xenon светла, Светла за магла, Воздушни перничиња, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Радио / CD, Тонирани стакла
Други:Сервисна книшка

Дополнителна информација

OPEL CORSA 1.2 55KW. PROIZVEDENA 2001GOD.SO ATESTIRAN PLINSKI URED USTE POD GARANCIJA 5GOD.COMFORT OPREMA: KLIMA ESP ABS SERVO VOLAN CENTRALNO ZAKLUCUVANJE CD RADIO ELEKTRIKA STAKLA NOVI GUMI NAPRAVEN SERVIS PRED 3000KM.REGISTRIRANA DO 24.12.2015GOD. I DR. BEZ ZAMENI. OKOLU CENATA MAL PROSTOR NA LICE MESTO. VOZILOTO E PALI VOZI VO EKSTRA SOSTOJBA SO MNOGU MALA POTROSUVACKA NA PLIN POSEDUVA I SERVISNI DOKUMENTI REDOVNO ODRZAVANO.

Контакт

Opel Corsa 1.2 во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 078 / 229 183

Испрати e-mail

Opel Corsa 1.3CDTI -07по договор

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...