Peugeot 308 Peugeot 208

8,002EUR

Peugeot 308 Peugeot 208, половен автомобил, лимузина

5,500 km
2014 година
1,000 cm/3
68 hp
бензин
мануелен менувач
4/5 врати
бела


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Светла за магла, Воздушни перничиња, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок
Други:Темпомат, Сервисна книшка, Под гаранција, Климатизирана остава

Дополнителна информација

Продавам Пежо 208, родено 2014 година. 1.0 бензин, 68 коњски сили Возено само 6.000 км, гаражирано, без ниту една гребаница. Серво волан AБС 5 врати Електроника на предни стакла и ретровизори Клима Команди на волан Воздушни перничиња Радио со ЦД Подесување на волан во висина и длабочина Темпомат... Идеално за во град, мала потрошувачка на гориво.

Контакт

Peugeot 308 Peugeot 208 во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 078 / 284 480

Испрати e-mail

Peugeot 308 1.6 Feelineпо договор

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...