Volkswagen Golf Plus 1.4i/TNG

8,400EUR

Volkswagen Golf Plus 1.4i/TNG, половен автомобил, хечбек

77,300 km
2009 година
1,400 cm/3
80 hp
ТНГ/бензин
мануелен менувач
4/5 врати
сребрена, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Светла за магла, Воздушни перничиња, Аларм / Имобилајзер, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Серво волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок, Тонирани стакла
Други:Алуминиумски бандажи, Патен компјутер, Сервисна книшка

Дополнителна информација

Se prodava GOLF Plus, 2009 godina. 77000km. 1400cc / 80ks benzin. Kupen i redovno servisiran vo Porsche Makedonija. Poseduva plinski ured od PLIMONT (so kompletna dokumentacija). Kompletna istorija i dokumenti: servisna kniska, fakturi.. od site servisi od Porsche Makedonija. Kolata se prodava so dva seta trkala: 16" aluminiumski Continental Premium contact 205/55/16 - letni 15" celicni (VW ratkapni) Kleber 195/65/15 - zimski. Registrirana do 04.2017, so godisen zelen karton. Kolata e postojano garazirana i maksimalno socuvana. posleden redoven servis e napraven pred 50km. Molam bez zameni.

Контакт

Volkswagen Golf Plus 1.4i/TNG во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 075 / 432 809

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...