Volkswagen Golf 1,6

по договор

Volkswagen Golf 1,6, половен автомобил, хечбек

138,800 km
2004 година
1,600 cm/3
102 hp
ТНГ/бензин
мануелен менувач
4/5 врати
црна


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Светла за магла, Воздушни перничиња, Сензор за дожд, Аларм / Имобилајзер, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Серво волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок
Други:Алуминиумски бандажи, Сервисна книшка, Под гаранција

Дополнителна информација

Се работи за Голф 5 1,6 Спортлине бензинец (плин од Плимонт од пред 2 и кусур години), 102 КС, произв крај на 2004 година. Колата е купена во Порше Македонија и е редовно сервисирана, прво у Порше, а после у овластениот сервис на VW во Куманово, Де Лукс Куманово, до денешен ден. Ги имам сите фактури и фискални, од првиот до последниот сервис. Колата има поминато 138 500 км (проверка каде сакате и кога сакате) а кај мене е од кога имаше 70 000 км. - Во сервисната книшка има печат/потврда за МОБИЛНА ГАРАНЦИЈА од овластениот сервис, што се издава единствено на коли што се редовно и правилно сервисирани во овластен сервис (во случај на било каков проблем со возилото поврзан со редовното одржување, сервисот гарантира за негово отстранување);. - За колата имам два сета на гуми. На фабрички VW 16" алуминиумски имам летни Dunlop SportBluresponse 205/55/16, а моментално е на челични бандажи 15" со зимски Continental TS 850 195/65/15. - Акумулатор Energizer под гаранција уште една година, - пред месец дена сменети задни плочки, ставени АТЕ, - лани сменето масло во менувач и антифриз Г13 и секако она што го има секој ваков модел: - автоматска двозонска клима, - кожен трокрак волан, - спортски (фабрички) седишта, - и да не ги редам сите детали што ги има секој ваков модел Следен сервис (мал) треба да се прави за едно 3 000 км, а до големиот има уште 50 000 км. Регистрирана до крај на фебруар 2017. Колата е без мана, домаќински одржувана и за оној што сака саглам кола без да треба да вложи еден денар. Само двата сета гуми и бандажи и плинот вредат најмалку 1500 евра. Само за сериозни купувачи НАПОМЕНА: Цената се однесува за колата со челични бандажи и зимски гуми. Доколку постои интерес за летниот сет, доплата по договор.

Контакт

Volkswagen Golf 1,6 во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 071 / 382 981

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...