Alfa Romeo Alfa 147 1.9 JTD

3,390EUR

Alfa Romeo Alfa 147 1.9 JTD, половен автомобил, хечбек

160,000 km
2006 година
1,900 cm/3
120 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
сива, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Светла за магла, Динамички светла за кривини, Воздушни перничиња, Сензор за дожд, Аларм / Имобилајзер, Централно заклучување, Редуктор
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Ел. нагодување на седишта, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD, Тонирани стакла
Други:Алуминиумски бандажи

Дополнителна информација

ALFA ROMEO 147 1.9 JTD 120KS.FACELIFT FUL OPREMEN AVTOMOBIL SO AVTOMATSKA DVOZONSKA KLIMA TEMPOMAT BORD KOMPJUTER KOZEN VOLAN METALIK BOJA ALUMINSKI FELNI 4 NOVI GUMI 8 AIRBAG EL.PROZORI EL.RETROVIZORI CENTRALNO ZAKL.ABS ESP I DR. MAXIMALNO SOCUVAN I REDOVNO SERVISIRAN AVTOMOBIL DOKUMENTITE SE SREDENI DO REGISTRACIJA PO DOGOVOR SO KUPUVACOT POSREDUVAME I ZA REGISTRACIJA. RASPOLAGAME SO POVEKE VIDOVI NA VOZILA LOKACIJA : NA VLEZOT VO NASELBA CENTO

Контакт

Alfa Romeo Alfa 147 1.9 JTD во Скопје
Локација: Скопје

AVTO MIRO
Телефон: 078 / 805 892

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Венгер потврди: Не можеме да се договориме со Санчез и ОзилВенгер потврди: Не можеме да се договориме со Санчез и ОзилАнглија | Арсен Венгер потврди дека Арсенал не може да...
Реал го сака Де Геа, Мурињо со контра предлогРеал го сака Де Геа, Мурињо со контра предлогАнглија | Медиумите од Шпанија пишуваат дека Жозе Мурињо...
Најмалку 20 клубови ја следат младата ѕвезда на АталантаНајмалку 20 клубови ја следат младата ѕвезда на АталантаИталија | Талентираниот Франк Кесие од Аталанта привлекува...
Подолски открива што му кажал ХартПодолски открива што му кажал ХартОстанато | Лукас Подолски вчера го одигра последниот натпревар...
Ќе ја забележите ли пластичната операција кај Блејк ЛајвлиЌе ја забележите ли пластичната операција кај Блејк ЛајвлиХоливудската убавина веќе генерално земено е вештачка...