Opel Zafira 1.9 CDTI

4,550EUR

Opel Zafira 1.9 CDTI, половен автомобил, хечбек

190,000 km
2006 година
1,900 cm/3
101 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
сива, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Светла за магла, Динамички светла за кривини, Воздушни перничиња, Сензор за дожд, Аларм / Имобилајзер, Централно заклучување, Редуктор
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Ел. нагодување на седишта, Греење на седишта, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Паркинг сензори, Камера за паркирање, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок, Тонирани стакла
Други:Алуминиумски бандажи, Сервисна книшка

Дополнителна информација

OPEL ZAFIRA 1.9 CDTI 101KS.6 BRZINI 7 MESTA FUL OPREMEN AVTOMOBIL MAXIMALNO SOCUVAN SO ORIGINALNI KILOMETRI REDOVNO ODRZUVAN I SERVISIRAN. DOKUMENTITE SE SREDENI DO REGISTRACIJA. PO DOGOVOR SO KUPUVACOT POSREDUVAME I ZA REGISTRACIJA. RASPOLAGAME SO POVEKE VIDOVI NA AVTOMOBILI LOKACIJA: NA VLEZOT VO NASELBA CENTO

Контакт

Opel Zafira 1.9 CDTI во Скопје
Локација: Скопје

AVTO MIRO
Телефон: 078 / 805 892

Испрати e-mail

Opel Zafira 2.0 DTiпо договор

Interesno.com.mk

Венгер потврди: Не можеме да се договориме со Санчез и ОзилВенгер потврди: Не можеме да се договориме со Санчез и ОзилАнглија | Арсен Венгер потврди дека Арсенал не може да...
Реал го сака Де Геа, Мурињо со контра предлогРеал го сака Де Геа, Мурињо со контра предлогАнглија | Медиумите од Шпанија пишуваат дека Жозе Мурињо...
Најмалку 20 клубови ја следат младата ѕвезда на АталантаНајмалку 20 клубови ја следат младата ѕвезда на АталантаИталија | Талентираниот Франк Кесие од Аталанта привлекува...
Подолски открива што му кажал ХартПодолски открива што му кажал ХартОстанато | Лукас Подолски вчера го одигра последниот натпревар...
Ќе ја забележите ли пластичната операција кај Блејк ЛајвлиЌе ја забележите ли пластичната операција кај Блејк ЛајвлиХоливудската убавина веќе генерално земено е вештачка...