Audi A6 3.0 TDI

27,000EUR

Audi A6 3.0 TDI, половен автомобил, лимузина

117,000 km
2011 година
3,000 cm/3
205 hp
дизел
автоматски менувач
4/5 врати
црна


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, 4x4, Xenon светла, Светла за магла, Динамички светла за кривини, LED светла, Воздушни перничиња, Сензор за дожд, Аларм / Имобилајзер, Централно заклучување, Редуктор, Bluetooth
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Кожен салон, Ел. нагодување на седишта, Греење на седишта, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Паркинг сензори, Камера за паркирање, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок, Систем за навигација, DVD, Тонирани стакла, Сончев кров
Други:Темпомат, Алуминиумски бандажи, Патен компјутер, Сервисна книшка, Под гаранција, Кровни носачи, Климатизирана остава, Покривка на товарен простор, Кука за влечење, Витло, Блокада на задна осовина, Трет ред на седишта, Тјунинг

Дополнителна информација

AUDI A6 3.0 TDI 2011/MAJ, 150 KW/204 HP, ZELEN KARTON, REGISTRACIJA DO 31.12.2017, 117.000 KM, DIPLOMATSKA KOLA, AUTOMATIC S-TRONIC, FULL-OPREMA, QUATTRO, 2967 cm3, Bluetooth Interface, BOSE SURROUND SOUND SYSTEM, MMI Radio, CD Player, Navigation system, On-board computer, Xenon headlights, Electric Sunroof, Rain sensor, Central locking, Immobilizer, Automatic two zone air conditioning, Cruise control, Electric heated seat adjustment with memory function, Electric lumbar support adjustment, Electric windows, Multifunction leather steering wheel, On-board computer, Front and rear parking sensors, ABS, ASR, Airbags, Daytime driving lights, ESP, Fog lamp, Light and Rain sensor, Start-stop system, Leather seats, Spare wheel, space saving, Smokers package + holders for keys, Storage package, Hold assist, Dark windows, Interior aluminium inlays, Metallic black, Exterior mirrors heated, electrically adjustable and foldable, Front and rear center arm rest, Chrome double tailpipes, Height and depth adjustment of steering wheel, Head restraint for all 5 seats, 18 inch Aluminium bandazi, EKSTRA 4 ZIMSKI GUMI SO ALUMINSKI BANDAZI, Kolata e uvezena od Ahen, Germanija. Koristena kako diplomatsko vozilo.

Контакт

Audi A6 3.0 TDI во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 071 / 695 941

Испрати e-mail

Audi A6 2.5 tdi quatroпо договор

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...