Citroen Xantia HDI 2.0

1,400EUR

Citroen Xantia HDI 2.0, половен автомобил, хечбек

250,000 km
1999 година
2,000 cm/3
63 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
сива, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, Xenon светла, Светла за магла, Воздушни перничиња, Сензор за дожд, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Ел. нагодување на седишта, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, MP3 / USB / AUX приклучок
Други:Алуминиумски бандажи

Дополнителна информација

убава домакинска ола ,мада по Скопје гледам и на такси ги клават поради потрошувачка .Го продавам поради заминување у странство а не сакам да го оставам на улица да го разнесат.Греота е за таква кола.цената не висока може и да се договараме ама паушал тоа беше.ТРЕБА ДА СЕ ВИДИ.ДАЈТЕ ФБ ЗА СЛИКИ АКО САКАТЕ

Контакт

Citroen Xantia HDI 2.0 во Куманово
Локација: Куманово

Приватно лице
Телефон: 070 / 689 257

Испрати e-mail

Citroen Xantia 1.8iпо договор

Interesno.com.mk

Шајло е копија на мама и татоШајло е копија на мама и татоАнџелина Џоли имала специјална придружба за премиерата...
Топ 3 сексуални фантазии на партнеритеТоп 3 сексуални фантазии на партнеритеМонотонијата во љубовниот живот ја брише фантазијата...
Најчеста причина за расправија во домотНајчеста причина за расправија во домотСешто може да не извади од памет кога сме во врска или во брак...
Колку долго треба да стоиме исправени вакаКолку долго треба да стоиме исправени вакаОваа вежба се вика „планк“ или „штица“, со исправено...
Ретро ресите од 60-те се вратија во модаРетро ресите од 60-те се вратија во модаБисерите беа исклучително популарни како модни детали...