Citroen Xantia HDI 2.0

1,400EUR

Citroen Xantia HDI 2.0, половен автомобил, хечбек

250,000 km
1999 година
2,000 cm/3
63 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
сива, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, Xenon светла, Светла за магла, Воздушни перничиња, Сензор за дожд, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Ел. нагодување на седишта, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, MP3 / USB / AUX приклучок
Други:Алуминиумски бандажи

Дополнителна информација

убава домакинска ола ,мада по Скопје гледам и на такси ги клават поради потрошувачка .Го продавам поради заминување у странство а не сакам да го оставам на улица да го разнесат.Греота е за таква кола.цената не висока може и да се договараме ама паушал тоа беше.ТРЕБА ДА СЕ ВИДИ.ДАЈТЕ ФБ ЗА СЛИКИ АКО САКАТЕ

Контакт

Citroen Xantia HDI 2.0 во Куманово
Локација: Куманово

Приватно лице
Телефон: 070 / 689 257

Испрати e-mail

Citroen Xantia 1.8iпо договор

Interesno.com.mk

Бриџит Макрон за љубовта со 24г. помладиот претседателБриџит Макрон за љубовта со 24г. помладиот претседателБриџит Макрон проговори во јавноста за нејзината врска со сопругот Емануел Макрон...
Признание на 500 жени: Колку количински сакаат секс?Признание на 500 жени: Колку количински сакаат секс?На жените не им е најважен само сексот, тоа е популарната изрека во јавноста...
Викторија Бекам: Како е можно да се одлучила за вакво нештоВикторија Бекам: Како е можно да се одлучила за вакво нештоНикој не носи вакви кожени панталони и тоа црни, на +30 степени Целзиусови...
Мајката што се дотерала прекрасно за прошеткаМајката што се дотерала прекрасно за прошеткаВо светските метрополи за време на летниот период има интересни модни комбинации кај дамите...
Позната ли ви е фацата на овој борач?Позната ли ви е фацата на овој борач?Го препознавате ли синот на популарниот заводник од 90-те?