Alfa Romeo Alfa 156 1.9

5,300EUR

Alfa Romeo Alfa 156 1.9, половен автомобил, седан

206,000 km
2006 година
1,900 cm/3
150 hp
дизел
автоматски менувач
4/5 врати
црна


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Светла за магла, Воздушни перничиња, Аларм / Имобилајзер, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Кожен салон, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок, Систем за навигација
Други:Темпомат, Алуминиумски бандажи, Патен компјутер, Сервисна книшка

Дополнителна информација

Се продава алфа ромео 156, одлично сочувана, произведена декември 2006, црна мат боја. Редовно сервисирана, поседува сервисна книшка. Фул опрема, нови куми, клима, електрика, кожен ентериер итн.

Контакт

Alfa Romeo Alfa 156 1.9 во Кавадарци
Локација: Кавадарци

Приватно лице
Телефон: 077 / 980 420

Испрати e-mail

Alfa Romeo Alfa 156 2.4 JTDпо договор

Interesno.com.mk

Џесика Алба со рамна платформа за време на бременостаЏесика Алба со рамна платформа за време на бременостаЏесика Алба никогаш не греши кога одбира облека...
Мила Кунис прв пат облече градник после бременостаМила Кунис прв пат облече градник после бременостаТелото на мајката драстично се менува за време на бременоста и тоа е нормално...
Менди ќе ве научи како да направите црево за пивоМенди ќе ве научи како да направите црево за пивоЦревото за брзо пиење пиво ќе ви помогне многу, а Менди...
Нејмар прв повлече чекор за мир во куќаНејмар прв повлече чекор за мир во куќаФранција | На повидок е смирување на страстите во ПСЖ, медиумите...
Алиоски веќе е миленик во ЛидсАлиоски веќе е миленик во ЛидсМакедонија | Езгјан Алиоски заедно со Саму Сиаз денеска...