Ford Focus 1.6 TDCi

5,999EUR

Ford Focus 1.6 TDCi, половен автомобил, комби / караван

223,000 km
2010 година
1,600 cm/3
109 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
сива, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Воздушни перничиња, Централно заклучување, Bluetooth
Комфор:Клима уред, Греење на седишта, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD, Тонирани стакла
Други:Патен компјутер, Покривка на товарен простор

Дополнителна информација

Ford Focus 1.6TDCi 109Ks Euro5 2010 godina Plateni se site davacki do registracija +Napraven e kompleten servis +Nov Akumulator so 2god garancija Varta Silver +Greaci na sedista +Greac na predno staklo +Bord +Klima +Komandi na volan +Elek. retrovizori i stakla

Контакт

Ford Focus 1.6 TDCi во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 079 / 227 357

Испрати e-mail

Ford Focus 1.8 TDCIпо договор

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...