BMW 320 d

3,300EUR

BMW 320 d, половен автомобил, седан

210,000 km
2000 година
2,000 cm/3
136 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
сива, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Воздушни перничиња, Аларм / Имобилајзер, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Серво волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD
Други:Алуминиумски бандажи, Сервисна книшка

Дополнителна информација

Во одлична состојба, на охридски регистарски таблички со необновена регистрација. Увезена од Италија (од прв газда). Како втор газда имам поминато само 20000км, еден редовен сервис. Колата има здрав мотор првенствено и најбитно, со многу здрава и одржувана каросерија. Има потреба од промена на некои мали ситни потрошни делови кои не причинуваат никаков проблем на возењето. Ја продавам поради неможноста да ја одржувам.

Контакт

BMW 320 d во Охрид
Локација: Охрид

Приватно лице
Телефон: 077 / 600 857

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...