Dacia Duster 1,5 dci

8,700EUR

Dacia Duster 1,5 dci, половен автомобил, теренско возило

190,000 km
2012 година
1,500 cm/3
90 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
црна, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, Светла за магла, Воздушни перничиња, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Серво волан, Команди на волан, Електрика на стакла, Радио / CD
Други:Кровни носачи

Дополнителна информација

vozloto e registrirano do dekemvri 2018 so zelen karton. Prv vlasnik, redovno kasko osiguruvano (kupeno na lizing).

Контакт

Dacia Duster 1,5 dci во Битола
Локација: Битола

Приватно лице
Телефон: 070 / 557 007

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...