Audi A8 3.0 TDI Quattro

16,950EUR

Audi A8 3.0 TDI Quattro, половен автомобил, седан

250,000 km
2005 година
3,000 cm/3
232 hp
дизел
автоматски менувач
2/3 врати
сива


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, 4x4, Xenon светла, Светла за магла, Воздушни перничиња, Сензор за дожд, Аларм / Имобилајзер, Централно заклучување, Bluetooth
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Кожен салон, Ел. нагодување на седишта, Греење на седишта, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Паркинг сензори, Радио / CD, Систем за навигација, Тонирани стакла
Други:Темпомат, Алуминиумски бандажи, Патен компјутер, Климатизирана остава

Дополнителна информација

Се продава Ауди А8, 3.0, quattro, 232 hp, боја: Perla Grey, колата е во одлична состојба, гаражирана. Може да се види во секое време. Од страна на опрема поседува: седишта со 16 функции на подесување, меморија на возачко и совозачко седиште, мултифунционален волан, навигација, bluetooth телефон, CD со можност за менување на 6 CD-a, ABS, ESP, quattro, со 18 бандаши и нови летни гуми General tyre, rain sensor, автоматски светла, интериерот е чоколадна боја заедно со кровот, седиштата се прекриени целосно со кожа, греење на седишта, електронска кочница, аларм, bixenon светла, прскалки за чистење на фаровите, и друга опрема. Колата е направена комплетен сервис. Контакт: Мартин 071/252-398

Контакт

Audi A8 3.0 TDI Quattro во Битола
Локација: Битола

Приватно лице
Телефон: 071 / 252 398

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...