Mercedes-Benz C 250 CDI

21,000EUR

Mercedes-Benz C 250 CDI, половен автомобил, купе

182,965 km
2012 година
2,143 cm/3
205 hp
дизел
мануелен менувач
2/3 врати
бела, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Xenon светла, Светла за магла, Динамички светла за кривини, LED светла, Воздушни перничиња, Сензор за дожд, Централно заклучување, Редуктор, Bluetooth
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Кожен салон, Ел. нагодување на седишта, Греење на седишта, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Паркинг сензори, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок, Систем за навигација, DVD, Тонирани стакла
Други:Алуминиумски бандажи, Патен компјутер, Сервисна книшка, Климатизирана остава, Кука за влечење

Дополнителна информација

AMG SEDISTA ECO MODE KLIMA DVOZOSKA KLIMA SERVO AIRBAG ALUMINIUMSKI BANDAZI INTELLIGENT LIGHT SISTEM SO BI- XENON SVETLA AMBIENTNO OSVETLUVANJE CENTRALNA BRAVA BELA BOJA PODESUVANJE NA VOLAN CENTRALNA BRAVA RADIO CD BLUETOOTH USB ABS GREACI NA PREDNI SEDISTA KOZEN VOLAN ESP BORD KOMPJUTER NAVIGACIJA PARKING SENZORI KONTROLI NA VOLAN ESP,ESR,ASR,DTC,ASC

Контакт

Mercedes-Benz C 250 CDI во Велес
Локација: Велес

Приватно лице
Телефон: 071 / 781 910

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...