Volkswagen Käfer 1200J

849EUR

Volkswagen Käfer 1200J, половен автомобил, седан

200,000 km
1976 година
1,192 cm/3
34 hp
бензин
мануелен менувач
2/3 врати
жолта


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:LED светла
Комфор:Радио / CD

Дополнителна информација

Се продава Буба 1200Ј, произведена 1976та година во Сараево. Во наша сопственост е од 2009та година, при што во тој период е редовно регистрирана, одржувана, и користена како основно семејно превозно средство. Моторот е во одлична состојба, сите останати подсистеми (механика, електрика, пренос) се исправни и немаат потреба од никакво сервисирање. Потребна е само санација на патосните површини. Регистрацијата истече на 27.01.2018г. Ако ја купите колата за горенаведената цена, како гратис ги добивате сите резервни делови на фотографиите (лансер, бомбина, комплет високонапонски кабли, комплет гуртни за пар тркала, дихтунзи, брисачи, кумплунг сајла, свеќици, платини, осигурувачи, ПП апарат, универзална дигалка, волан, книга за одржување, итн.)

Контакт

Volkswagen Käfer 1200J во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 076 / 484 970

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...