Ford Fiesta v 1400 tdci 68 trend 5p

3,000EUR

Ford Fiesta v 1400 tdci 68 trend 5p, половен автомобил, седан

125,000 km
2009 година
1,399 cm/3
98 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
зелена, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Xenon светла, Светла за магла, Динамички светла за кривини, LED светла, Воздушни перничиња, Сензор за дожд, Аларм / Имобилајзер, Bluetooth
Комфор:Клима уред, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок, DVD
Други:Темпомат

Контакт

Ford Fiesta v 1400 tdci 68 trend 5p во Битола
Локација: Битола

Приватно лице
Телефон: 072 / 485 9665

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...