Renault Scenic 1.9dci

2,700EUR

Renault Scenic 1.9dci, половен автомобил, хечбек

212,000 km
2004 година
1,900 cm/3
120 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
сива


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:Светла за магла, Сензор за дожд, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD
Други:Патен компјутер

Дополнителна информација

Се продава Renault Scenic 1.9dci 2004г. во одлична состојба. Одлично возило за фамилијарни патувања, огромен простор на задно седиште - идеално за мали дечиња. - Голем гепек. - Start/Stop систем за палење. - Електрика на сите прозори, ретровизори. - Електрично заклучување на сите врати од кабина, заштита за отварање на задни прозори. - Фабричко радио, контрола на волан. - Клима. - Автоматско вклучување на светла. - Сензор за дожд, автоматско вклучување на брисачи. - Дополнителен ретровизор за задна клупа. - Сменето масло и филтри (масло, нафта, воздух, полен), зимски гуми.

Контакт

Renault Scenic 1.9dci во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 071 / 309 952

Испрати e-mail

Renault Scenic 2.0по договор

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...