Audi A5 3.0

16,999EUR

Audi A5 3.0, половен автомобил, купе

185,000 km
2009 година
3,000 cm/3
247 hp
дизел
мануелен менувач
2/3 врати
сива
можност за замена


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, 4x4, Xenon светла, Светла за магла, Динамички светла за кривини, LED светла, Воздушни перничиња, Сензор за дожд, Аларм / Имобилајзер, Централно заклучување, Редуктор, Bluetooth
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Кожен салон, Ел. нагодување на седишта, Греење на седишта, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Паркинг сензори, Камера за паркирање, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок, Систем за навигација, DVD, Тонирани стакла
Други:Темпомат, Алуминиумски бандажи, Патен компјутер, Сервисна книшка, Климатизирана остава, Тјунинг

Дополнителна информација

Se prodava AUDI A5 QUATTRO COUPE SPORTBACK 3.0 2009 godina ,so pominati 185 000 km ,registrirana do 01.2019 so zelen karton..Uvezena od Svajacarija pred 2 meseci.. Najvisoko nivo na oprema i audio oprema.Povelete videte ja,proverka kade sakate MOze i zamena so vasa doplata

Контакт

Audi A5 3.0 во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 071 / 321 576

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...