Alfa Romeo Alfa 147 1.9 JTD 16V Mjet

2,600EUR

Alfa Romeo Alfa 147 1.9 JTD 16V Mjet, половен автомобил, хечбек

211,839 km
2004 година
1,900 cm/3
140 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
сива, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Светла за магла, Воздушни перничиња, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Кожен салон, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Паркинг сензори, Радио / CD, Тонирани стакла
Други:Темпомат, Алуминиумски бандажи, Сервисна книшка, Климатизирана остава

Дополнителна информација

-Колата редовно е сервисирана во овластен сервис со сервисна книшка. -Поседува комплетна опрема. Кожен салон, темпомат, систем за пролизгување, нови гуми (+резервна). -Нов акумулатор купен пред 2 месеци -Двозонска климатроник клима -Борд компјутерот недетектира ниту една грешка (евидентно на сликата). -Два клуча -До истек на регистрација уште пола година. -На сите тркала направена промена на нови дискови и плочки. -Променет термостат, како и комплетно сменета предница и задница (оригинал делови, нерепарирани). Направен голем и мал сервис - редовно. -Колата има инсталирано паркинг сензори. За дополнителни имформации бидете слободни да ме контактирате на 071 269 827.

Контакт

Alfa Romeo Alfa 147 1.9 JTD 16V Mjet во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 071 / 269 827

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...