Alfa Romeo Alfa 147 1.9 JTD

4,500EUR

Alfa Romeo Alfa 147 1.9 JTD, половен автомобил, хечбек

157,400 km
2009 година
1,900 cm/3
120 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
црна, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ESP / ASR / BAS, Воздушни перничиња, Централно заклучување, Bluetooth
Комфор:Клима уред, Серво волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Паркинг сензори, MP3 / USB / AUX приклучок
Други:Алуминиумски бандажи, Сервисна книшка

Контакт

Alfa Romeo Alfa 147 1.9 JTD во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 075 / 350 500

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...