Audi A5 2,0 TDI

22,900EUR

Audi A5 2,0 TDI, половен автомобил, купе

127,987 km
2012 година
2,000 cm/3
177 hp
дизел
автоматски менувач
2/3 врати
бела, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Xenon светла, Светла за магла, LED светла, Воздушни перничиња, Аларм / Имобилајзер, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Ел. нагодување на седишта, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на ретровизори, Паркинг сензори, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок, Тонирани стакла
Други:Темпомат, Алуминиумски бандажи, Сервисна книшка, Климатизирана остава

Дополнителна информација

Audi A5 2.0 TDI S line ful oprema Voziloto e vo odlicna sostojba, redobno servisirano so kniga za servis. Orginalni 127897km potvrdeni so oficijalen dukument. Maksimalna S line oprema vnatresno i nadvoresno + paket zimski gumi so ekstra aluminski badasi. Za poveke informacija moze da me kontaktirate na: mob 0032494548909 moze preku vajber ili whats app ili preku mail : pece-dekor@hotmail.com

Контакт

Audi A5 2,0 TDI во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 075 / 458 381

Испрати e-mail

Audi A5 3.0-5901 EUR

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...