Opel Corsa B 1.4 16v

1,500EUR

Opel Corsa B 1.4 16v, половен автомобил, седан

177,000 km
1998 година
1,400 cm/3
90 hp
бензин
мануелен менувач
4/5 врати
сина, металик
можност за замена


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, Воздушни перничиња, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Серво волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок
Други:Алуминиумски бандажи

Дополнителна информација

Opel corsa 1.4 16V 66kw 1998 Radio pioner cd Klima Elektrika na prozori Elektricni Retrovizori Greaci na Retrovizori Redovno servisirana Kolata e vo dobro izdanie

Контакт

Opel Corsa B 1.4 16v во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 077 / 578 898

Испрати e-mail

Opel Corsa 1.2 16vпо договор

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...