Alfa Romeo Alfa 156 1.9 JTD

1,150EUR

Alfa Romeo Alfa 156 1.9 JTD, половен автомобил, седан

240,000 km
1998 година
1,900 cm/3
105 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
сребрена, металик
можност за замена


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Серво волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок
Други:Алуминиумски бандажи, Кука за влечење

Дополнителна информација

Odlicen motor, mali karoseriski greski Registracijata istekuva ovoj mesec

Контакт

Alfa Romeo Alfa 156 1.9 JTD во Охрид
Локација: Охрид

Приватно лице
Телефон: 075 / 366 303

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...