Alfa Romeo Giulietta 14i

по договор

Alfa Romeo Giulietta 14i, половен автомобил, седан

87,000 km
2010 година
1,400 cm/3
170 hp
бензин
мануелен менувач
2/3 врати
сива, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Xenon светла, Светла за магла, Воздушни перничиња, Аларм / Имобилајзер, Централно заклучување, Bluetooth
Комфор:Клима уред, Команди на волан, Електрика на ретровизори, Радио / CD
Други:Темпомат, Алуминиумски бандажи, Сервисна книшка

Дополнителна информација

prodavam alfa romeo djulieta odlicno socuvana,registrirano do 31.12.2019 so zelena karta, redovno servisirano

Контакт

Alfa Romeo Giulietta 14i во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 070 / 341 601

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...