Hyundai Elantra 1.6GL

2,700EUR

Hyundai Elantra 1.6GL, половен автомобил, седан

123,000 km
2002 година
1,600 cm/3
106 hp
бензин
мануелен менувач
4/5 врати
сива, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Воздушни перничиња, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Серво волан, Електрика на стакла, Радио / CD
Други:Сервисна книшка

Дополнителна информација

Hyndai Elantra 1.6 - Benzin Sila na motor : 79kW / 106HP Godishte : 2002 Kilometrazha : 123000km Se prodava Hyndai Elantra vo odlichna sostojba. Kupeno vo Hyndai Makedonija so celosna servisna istorija za avtomobilot. Registrirano do April 2019 (so zelen karton). Nema plin. Od oprema ima : Servo, Airbag, ABS, Klima, Radio so CD, Elektronika na predni prozori, Centralno zakluchuvanje. Kolata e vo ekstra sostojba. Okolu cenata dogovor na lice mesto!

Контакт

Hyundai Elantra 1.6GL во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 071 / 387 505

Испрати e-mail

Hyundai Elantra по договор

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...