Nissan Murano

по договор

Nissan Murano , половен автомобил, теренско возило

145,000 km
2006 година
3,500 cm/3
243 hp
ТНГ/бензин
автоматски менувач
4/5 врати
црна, металик
можност за замена


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, 4x4, Xenon светла, Светла за магла, Воздушни перничиња, Централно заклучување, Bluetooth
Комфор:Автоматски клима уред, Кожен салон, Ел. нагодување на седишта, Греење на седишта, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Паркинг сензори, Камера за паркирање, Радио / CD, Систем за навигација, DVD, Тонирани стакла, Сончев кров
Други:Темпомат, Алуминиумски бандажи, Патен компјутер, Сервисна книшка, Кровни носачи, Кука за влечење

Дополнителна информација

Se prodava Nissa Murano 3.5 4x4 benzin/plin (Italijanski plinski ured ao kapalka). So pominati 145000km 4zimski i 4letni gumi so orginalni bandazi. 2kluca i kompletna servisna istorija. Minimalna potrosuvacka od 350-430den na 100km. Proverka i proba kade sakate. Avtomatik Tempomat Gps Xenon Greaci na sedista Elektrika na sedista Memorija na sedista Soncev krov Kuka so atest Soncev krov In mn drugoe

Контакт

Nissan Murano во Струга
Локација: Струга

Приватно лице
Телефон: 078 / 296 177

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...