Mercedes-Benz 220 CDI Dizel

3,600EUR

Mercedes-Benz 220 CDI Dizel, половен автомобил, купе

230,000 km
2003 година
1,800 cm/3
152 hp
дизел
мануелен менувач
2/3 врати
сива, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Светла за магла, LED светла, Воздушни перничиња, Аларм / Имобилајзер, Централно заклучување, Bluetooth
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Ел. нагодување на седишта, Греење на седишта, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок, Систем за навигација
Други:Алуминиумски бандажи, Патен компјутер, Сервисна книшка, Под гаранција, Климатизирана остава, Тјунинг

Дополнителна информација

Prodavam Mercedes c220 CDI dizel, 2003 godina, so ful oprema , servisiran -Servo -Klima -Touch screen so audio sistem Kenwood -220.000 km pominati -ZImski i letni gumi -Napraven servis (ulje,filtri,plocki za kocnici itn) -Registrirana do 17.04.2019

Контакт

Mercedes-Benz 220 CDI Dizel во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 075 / 207 405

Испрати e-mail

Mercedes-Benz 220 по договор

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...