BMW 118 120d

4,300EUR

BMW 118 120d, половен автомобил, хечбек

200,000 km
2005 година
2,000 cm/3
122 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
сива, металик
можност за замена


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Xenon светла, Светла за магла, Динамички светла за кривини, Воздушни перничиња, Сензор за дожд, Аларм / Имобилајзер, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Кожен салон, Ел. нагодување на седишта, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на ретровизори, Паркинг сензори, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок, Тонирани стакла
Други:Темпомат, Алуминиумски бандажи, Патен компјутер, Сервисна книшка, Климатизирана остава

Дополнителна информација

BMW 118 D 90kw-122 KS , SO FULL OPREMA: - DVOZONSKI CLIMATRONIC - ELEKTRIKA NA SITE STAKLA - ELEKTRIKA NA RETROVIZORI - TEMPOMAT CRUISE CONTROL - CENTRALNO ZAKLUCUVANJE SO DALECINSKO - ABS KOCNICI - BOARD COMPUTER - ESP KONTROLA NA PROLIZGUVANJE - RADIO CD BMW PROFESSIONAL - SERVO KOZEN VOLAN SO PODESUVANJE - SENZOR ZA DOZD - SENZOR ZA SVETLA - 12 AIRBAGS - 16-ki ALUMINIUMSKU BANDAZI SO ODLICNI GUMI - SVETLA ZA MAGLA VO BRANIK - PLATENI SE SITE DAVACKI DO REGISTRACIJA NA MK TABLI CARINA + TUV HOMOLOGACIJA kontakt moze i na viber 0038975433002

Контакт

BMW 118 120d во Битола
Локација: Битола

Приватно лице
Телефон: 075 / 433 002

Испрати e-mail

BMW 118 D-0 EUR
BMW 118 +2500 EUR

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...