Volkswagen Touran 1.9tdi 2006

4,700EUR

Volkswagen Touran 1.9tdi 2006, половен автомобил, комби / караван

180,000 km
2006 година
1,870 cm/3
105 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
сина, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ESP / ASR / BAS, Светла за магла, Воздушни перничиња, Аларм / Имобилајзер, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Серво волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок, Систем за навигација, Тонирани стакла
Други:Темпомат, Алуминиумски бандажи, Патен компјутер, Сервисна книшка, Кровни носачи, Климатизирана остава, Покривка на товарен простор, Витло, Трет ред на седишта

Дополнителна информација

Vw touran 2006 full oprema -Motor 1.9tdi 75kw-105hp Oprema: -dvozonska klima -cross control (tempomat) -fabricko radio rcd 300 so navi -7 sedishta -fabricka navigacija -bord kompjuter -4 inpulsni prizori -maglinki napred/nazad -webasto ( avtomacko zagrevanje na kolata na niski temperaturi ) -fabricki al bandazi -i mn dr vidovi oprema Kolata e so mnogu visoko nivo na oprema ima napraveno servis pred 2000km, originalna kilometraza 100%... 078380020

Контакт

Volkswagen Touran 1.9tdi 2006 во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 077 / 521 661

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...