Mercedes-Benz A 160 cdi

3,899EUR

Mercedes-Benz A 160 cdi, половен автомобил, хечбек

184,000 km
2008 година
1,992 cm/3
82 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
црна


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Светла за магла, Воздушни перничиња, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Серво волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD
Други:Алуминиумски бандажи

Дополнителна информација

Се продава Мерцедес А класа А160дизел со 60kw Редизајн !!! Прва регистрација 11 месец 2008год Изминати 180.000 км Беспрекорна кондиција, комплетно функционално. Поседува клима уред, електрика на стакла, електрика на ретровизори, команди на волан, два оригинални клучеви, алуминиумски бандажи. Летни гуми скоро нови 2017 год 6-7мм шара. Без механички и каросериски забелешки. Возилото е регистрирано цела година За продажба е,молам без замени 075/514-169

Контакт

Mercedes-Benz A 160 cdi во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 075 / 514 169

Испрати e-mail

Mercedes-Benz A 160 по договор

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...