Ford Escort GAL 1.6

по договор

Ford Escort GAL 1.6, половен автомобил, лимузина

130,000 km
1993 година
1,597 cm/3
90 hp
бензин
мануелен менувач
4/5 врати
црвена


Дополнителна информација

Се продава автомобил Ford Escort Gal - лимузина, 93та година производство, 1.6 мотор 66 KW јачина, со поминати Реални 130.000 километри. Македонски таблици, последна регистрација во 2016 година. Автомобилот има корозија на осовината, не е во целосна возна состојба, но моторот и останатите делови се одлично сочувани. Корозијата е над задното тркало, нема никакви моторни дефекти, моторот е целосно исправен. Колата се продава целосно дали цела дали за делови.

Контакт

Ford Escort GAL 1.6 во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 078 / 813 290

Испрати e-mail

Ford Escort 16v 85kw 1.8по договор
Ford Escort по договор

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...