Mercedes-Benz E 320 CDI

7,000EUR

Mercedes-Benz E 320 CDI, половен автомобил, седан

221,000 km
2003 година
3,200 cm/3
204 hp
дизел
автоматски менувач
4/5 врати
сива, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Xenon светла, Светла за магла, Динамички светла за кривини, Воздушни перничиња, Сензор за дожд, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Кожен салон, Ел. нагодување на седишта, Греење на седишта, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Паркинг сензори, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок, Систем за навигација, Тонирани стакла, Сончев кров
Други:Темпомат, Алуминиумски бандажи, Патен компјутер

Дополнителна информација

Mercedes E320CDI AVANTGARDE FULL OPREMA 150kW/205ks 2003god. Kolata e kupena od Svejcarija bez nikakvi zabeleski po nea vo perfektna sostojba (kako nova). Realni 221000 km. Servisiran do 235000km bez dopolnitelni vlozuvanja i skrieni defekti Dva para gumi letni i zimski vozeni edna sezona Oprema: Avtomatik/tiptronik 4 zonska Klima Koznen enterier premnogu zacuvan Fabricki xsenon farovi Mahagon volan i enterier vrati i maski Greaci na sedista Centralno zaklucuvanje Elektricni prozorci Elektricni retrovizori Senzori za dozd Senzori za svetla Parking senzori ( napred i nazad) Memorija na sedista volan i retrovziori Tempomat Cd sharzer za 6 cedea 10x airbag Navigacija Telefon Soncev krov Sino tonirani stakla so zastita od UV-zracenje Garaziran, redovno servisiran i cuvan za svoja dusa Moze da se vidi i proba vo sekoe vreme.

Контакт

Mercedes-Benz E 320 CDI во Струга
Локација: Струга

Приватно лице
Телефон: 077 / 829 009

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...