Audi A4 2.0 TDI

7,700EUR

Audi A4 2.0 TDI, половен автомобил, хечбек

200,000 km
2008 година
2,000 cm/3
143 hp
дизел
мануелен менувач
2/3 врати
сива, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Xenon светла, Светла за магла, Динамички светла за кривини, Воздушни перничиња, Сензор за дожд, Централно заклучување, Bluetooth
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Ел. нагодување на седишта, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на ретровизори, Радио / CD, Тонирани стакла
Други:Алуминиумски бандажи, Сервисна книшка

Дополнителна информација

Audi A4 2.0 TDI 103kw, 143ks Voziloto e komplet servisirano- golem i mal servis, imanovi predni diskovi i plocki i novi letni gumi 16ki Firestone, kupeni pred 4 meseci. Voziloto e vo odlicna sostojba, so solidno socuvan enterier i eksterier. Ima novi navlaki na sedista staveni pred 2meseci. Standardno nivo na oprema. Ima pominato 200.000km, potrosuvacka vo grad 6-8l/100km, na otvoreno 4.5 - 6l/100km. Registrirano so zelen karton do 12.2019god. -Moze da se vidi i proba vo sekoe vreme, okolu cenata moze da ima mala korekcija.

Контакт

Audi A4 2.0 TDI во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 078 / 373 634

Испрати e-mail

Audi A4 по договор

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...