Opel Corsa 1.3-cdti

2,900EUR

Opel Corsa 1.3-cdti, половен автомобил, хечбек

189,000 km
2008 година
1,300 cm/3
75 hp
дизел
мануелен менувач
2/3 врати
бела


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Xenon светла, Воздушни перничиња, Сензор за дожд, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Серво волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD, Тонирани стакла

Дополнителна информација

OPEL CORSA D 1.3-cdti...proizv. 2008g...FULL-OPREMA-KLIMA-raboti...NE E OD UVOZ...1-BOJA....napraven servis.......078/272.333

Контакт

Opel Corsa 1.3-cdti во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 078 / 272 333

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...