Ford Focus 2.0 tdci

3,200EUR

Ford Focus 2.0 tdci, половен автомобил, хечбек

208,000 km
2006 година
2,000 cm/3
136 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
црвена, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Светла за магла, Воздушни перничиња, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Серво волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD
Други:Алуминиумски бандажи, Патен компјутер, Сервисна книшка, Климатизирана остава

Дополнителна информација

Форд фокус во одлична состојба регистриран до 26.02.2020 со зелен картон , редовно сервисиран со сервисна книшка купен од МиДа.Има комплет летни и зимски гуми. Без замени.

Контакт

Ford Focus 2.0 tdci во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 078 / 443 854

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...