Opel Insignia 2.0 CDTI

8,500EUR

Opel Insignia 2.0 CDTI, половен автомобил, седан

189,531 km
2011 година
1,956 cm/3
162 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
сива, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Xenon светла, Светла за магла, LED светла, Воздушни перничиња, Сензор за дожд, Аларм / Имобилајзер, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Ел. нагодување на седишта, Греење на седишта, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок
Други:Темпомат, Алуминиумски бандажи, Патен компјутер, Сервисна книшка

Дополнителна информација

Се продава Opel Insignia 2.0 CDTI, 2011 година во одлична состојба. Донесена од Германија со возење и со реални 189.000 километри. Мотор: 1956 cm3 163 hp EURO 5 Diesel Commonrail Turbocharger. Возилото е произведено 19.11.2010 год. Прва регистрација е 05.05.2011. Не е донесено за препродажба, возилото е во беспрекорна состојба, дизните се како од фабрика, може да се носи на било кој сервис за проверка. Поседува full опрема, 6 брзински рачен менувач, борд компјутер, електрично подесување на седишта, греачи на седишта, има нови гуми all season, 2 клуча, сервисна книшка. Платени се сите давачки до регистрација. Возилото може да се види во било кое време, во населба Маџари (Триангла, одма до Автопазарот) Контакт тел. 075/295-244 и 078/411-134

Контакт

Opel Insignia 2.0 CDTI во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 075 / 295 244

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...